Czarnobylska strefa wykluczenia #1 PRYPEĆ SZKOŁA NR2Kanał Marcina Urban Seekers https://www.youtube.com/channel/UChhAkzrYHoFv56Mu9zuruRA?sub_confirmation=1
Wystąpili:
@WhiteSoldier86
@Napromieniowani.pl
@sietra
Bek4s (https://www.youtube.com/channel/UCW9_1TN9SNpXbm_TkNyRMcg)

Prypeć. Opuszczone miasto w samym środku Czarnobylskiej strefy zamkniętej. W tej mini serii stworzonej we współpracy z Marcinem z Urban Seekers pokażemy Wam jakie tajemnice skrywa strefa… a także wraz z Adamem z kanału WhiteSoldier86 ożywimy kilka miejsc.
30-kilometrowa strefa wykluczenia, to obszar, który został wyłączony z użytku kilka dni po katastrofie w czarnobylskiej elektrowni jądrowej w 1986 roku. W wyniku katastrofy dach nad głową straciło ponad 300’000 mieszkańców okolicznych wsi, oraz miasta Prypeć, zwanego także miastem energetyków. Zamieszkałe głównie przez pracowników elektrowni i ich rodziny, prężnie rozrastało się przez 16 lat.
Prypeć była miastem bardzo dobrze prosperującym jak na ówczesne czasy. Wyposażona w basen olimpijski, liczne sklepy, kino, stadion, mnóstwo placówek medycznych oraz oświaty była miastem bardzo nowoczesnym. „Niech będzie atom robotnikiem, a nie żołnierzem”- neonowy napis na dachu jednego z bloków dumnie rozświetlał okolicę w czasach świetności. Warto dodać że nie był to jedyny neon w mieście. Nocą miasto było pełne neonów i pokazywało potęgę nowoczesnego ZSSR.

0:00 W tym odcinku
0:35 Kilka słów o mieście Prypeć
1:52 Eksploracja szkoły nr2 w Prypeci
1:38 Sale lekcyjne
5:30 Drugie piętro
5:57 Pracownia chemiczno-fizyczna, najlepiej zachowana
7:13 Kolejne sale
9:58 Znajdujemy Polską gazetę w szkole nr 2
11:08 Próbujemy podłączyć prąd w opuszczonej szkole w Prypeci

Skip to content