Rosyjski wypoczynek

Szpiegowo 2, czyli opuszczony od niedawana ośrodek wypoczynkowy który jeszcze kilka tygodni temu był w rękach ambasady rosyjskiej. Jak można dowiedzieć się z mediów to najemca czyli rosja przestała płacić za wynajem terenu.

Miejsce to odwiedziłem na przełomie kwietnia/maja ubiegłego roku, wtedy jak się później dowiedziałem nie było jasne czy teraz został przejęty przez lasy państwowe czy nadal jest w rękach rosjii. Jak się później okazało jednak nie był on własnością Państwa.

Ośrodek zajmował aż 5ha, i znajdowało się na nim kilka mniejszych piętrowych domków letniskowych, 2 spore domki a’la wille które na poziomie -1 miały kominek oraz banię (wschodnią saunę) i 2 duże wielopokojowe budynki. Większość budynków wyglądała naprawdę dobrze choć zdarzały się wyjątki, przykładowo jeden z dużych budynków był kompletnie zdewastowany przez wilgoć (było widać że przez 20l nikt tam nie zaglądał). Podobnie było z kilkoma domkami które nie posiadały mebli, a wewnątrz udało się znaleźć truchło małego lisa.

Pozostałe jak widać na zdjęciach miały się naprawdę dobrze, dodatkowo na wyprawę zabrałem swoją stację zasilająca z której udało mi się uruchomić zasilanie domków.

Skip to content